17 Şubat 2011 Perşembe

SOLAKLIK...

Geçen hafta Etkili ve doğru konuşma eğitimine katıldım,eğitmenimiz "Tamer Güler" oldukça başarılı biri..Gerçekten bu konu hakkında çok fazla bilgisi var ve çok yetenekli..Bu konuda bir ihtiyacınız var ise kurslarını tavsiye ederim..

Gelelim konumuza...
Ben küçükken solakmışım ve benim sevgili(!)  ilkokul öğretmenim sol elimi bağlayarak sağ kolumu kullanmam yönünde baskı yapmış..Ne kadar akıllıca değil mi!Kendisine sevgilerimi (!) iletiyorum tekrardan!

Sağ koluma kullanmam için yapılan baskı imiş benim çok hızlı konuşmamamın sebebi...Çocuk ruh bilimini azıcık araştırdığımızda bu şekilde baskıya uğrayan çocuklarda  kekemelik,ruhsal bunalım gibi sorunların ortaya çıkabileceğini belirttiklerini görüyoruz...El kullanma becerisi,beyindeki konuşma merkezi ile aynı yerden yönetildiğinden bu baskı sebebiyle el kullanma becerileri de sorun oluyor..Aynı benim gibi...Beden derslerinde atış yapmak benim için hep sorun olmuştur örneğin..

Lütfen çocuklarınız solak ise sağ elini kullanma yönünde herhangi bir baskı yapmayın...

Nasıl rahat ediyor ise o şekilde yaşamasına izin verin...Bu gerçekten çok önemli bir konu...Kendim bu sıkıntıyı yaşadığım için bilgi vermek,paylaşmak istedim..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder